Bleší trhy

Úvod / Bleší trhy

Bleší trhy v Doksech

Přijďte koupit co Vám doma chybí a nabídněte k prodeji, co Vám doma přebývá.

Bleší trhy se pořádají v zadní části areálu za farmářskými trhy které se konají současně. Na ploše přes 5000 m² zde najdete nejen kuriozní kousky, použité zboží, které se Vám může ještě hodit, ale také tu výhodně nakoupíte zcela nové zboží a to za bezkonkurenčně nízké ceny. To, co nakoupíte na Bleším trhu, nenajdete v žádném marketu. A věci, které Vám doma již dosloužily a zabírají potřebné místo, můžete na Bleším trhu výhodně zpeněžit. A nepotřebujete k prodeji ani živnostenský list, neboť Váš zisk z prodeje osobních věcí se nedaní! Kdo má obchodního ducha, může každý třetí víkend v sobotu zavítat k nám na Bleší trhy v Doksech!

bleší trhy

farmářské trhy

parkoviště

Prodejci, kteří vykonávají tuto živnost soustavně za účelem zisku, a kteří prodávají především nové nebo bazarové zboží musejí mít živnostenský list opravňující k prodeji. Ohlašovací povinnost provozovny mají živnostníci, kteří u nás prodávají pravidelně. Pro úplnost uvádíme definici živnosti: Živností je soustavná živnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto zákonem (Zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání).

Prodejci bez živnostenského listu mohou na Bleších trzích obchodovat pouze s vlastním použitým zbožím, které již nepotřebují a chtějí jej zpeněžit. K tomu nepotřebují živnostenský list, neboť neprovozují živnost. Tento prodej je brán jako jejich koníček.

– Kromě živých zvířat a zbraní lze prodávat v podstatě vše.
– Rezervace prodejního místa se Vás jako prvoprodejce netýkají.
– Přijet prodávat na Bleší Trhy můžete mezi vždy mezi 7 – 8 hodinou. Po zaplacení prodejního místa dle ceníku obdržíte doklad, kde je uvedeno vaše číslo.
– Prodejní místa mají dostatečnou plochu, aby prodejce mohl stát na tomto místě i se svým vozem.
– Na prodejní místo lze najet v jeden den pouze jednou.
– Přípojka na el. proud je možná.

Pokud se Vaše prodejní činnost dá označit pouze za občasný přivýdělek (není to soustavná, pravidelná činnost), který nemá povahu podnikání (to znamená, že Vaše činnost není vykonávána soustavně a pravidelně za účelem dosažení zisku, ale např. jako hobby) tak ze zákona EET mít nemusíte. Pouze v případě, že Vámi provozovaný prodej na stáncích je soustavným pravidelným podnikáním za účelem dosažení zisku, potom máte povinnost vést elektronickou evidenci tržeb, tedy mít EET!

Fotogalerie bleší trhy Doksy